Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

HATAY SAĞLIK-SEN’DEN EĞİTİM ATAĞI:

Sağlık-Sen Hatay şubesi tarafından organize edilen 1. Dönem Yüksek Lisans Programı eğitimi başladı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Hatay Şube Başkanı Feleytun GÖNÇ, Sendikaları ile Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereğince 1. dönem yüksek lisans programının 23 Kasım 2013 itibarıyla Hatay Kamu Hastane Birlikleri konferans salonunda  "Sağlık Kurumları İşletmeciliği" derslerinin başladığını bildirdi. Sağlık-Sen'in Türkiye'de sendikacılık anlayışını değiştiren bir sendika olduğunu, diyalog sendikacılığını benimseyerek insan merkezli, hizmet odaklı sendikacılık yaptığını ifade eden başkan Gönç, Sağlık-Sen'in eğitim ve öğretime de büyük önem verdiğini belirtti.

Sağlık-Sen üyelerinin kariyer basamaklarını hızla tırmanarak, kendi alanında uzman deneyimli birer yönetici olmalarını arzuladıklarını dile getiren Gönç, bunun için Memur-Sen akademisinin anlaşmalı üniversitelerinden olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile işbirliği halinde açtıkları yüksek lisans programlarının birincisini "Sağlık Kurumları İşletmeciliği" alanında açtıklarını aktardı.

Sağlık kurumlarının üst düzey eğitime sahip, işinin ehli yöneticiler tarafından idare edilmesini hedeflediklerini ifade eden Gönç, şöyle konuştu: "Sendikamız, sağlık alanında klasik ücret sendikacılığı algısını zihinlerden silecek projelere birbiri ardına imza atıyor. Bu noktada sağlık çalışanlarının eğitim ve öğretim standartlarının yükseltilmesine büyük önem veriyoruz dedi.  Sağlık-Sen'in hedefi hemşire, ebe, sağlık memuru ve diğer yardımcı sağlık personelleri ile sağlık eğitim enstitüsü mezunu çalışanların eğitim seviyesini dünya standartlarının üzerine çıkarmak olduğunu ifade eden Gönç, ayrıca gelişmiş ülkelerde var olan sağlık kurumlarının eğitimli profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmesi Sağlık-Sen'in bu yaptığı çalışmalarla ülkemizde de kısa sürede gerçekleşmiş olacaktır."dedi.